Napraw iPhone’a 5 za darmo

Napraw iPhone’a 5 za darmo

Jak twierdzi Apple, “niewielka ilość iPhone’ów 5” posiada wadę techniczną w postaci wadliwie działającego przycisku wybudzania telefonu. Te telefony objęte zostaną darmowym serwisem naprawczym. Jeżeli podejrzewasz, że twoje urządzenie pochodzi z owej wadliwej serii, należy się udać na witrynę Apple i wprowadzić numer seryjny urządzenia.

Jeżeli okaże się, że faktycznie smartfon pochodzi z feralnej partii produkcyjnej, możesz się udać do sklepu Apple’a lub jego autoryzowanego serwisu celem darmowej naprawy, która ma potrwać od czterech do sześciu dni. Jeżeli wybierzesz sklep Apple (niestety, nie ma takich w Polsce), otrzymasz telefon zastępczy na czas naprawy. Ważne jest, by wykonać kopię zapasową prywatnych danych do iCloud, gdyż urządzenia zostaną przywrócone do ustawień fabrycznych.

Program już działa w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. W reszcie krajów ma być dostępny dla klientów od drugiego maja i pozostanie aktywny do odwołania, przy czym zgłaszany telefon do naprawy musi być kupiony nie dalej, niż dwa lata temu.