Nowy CorelDRAW X7 – oficjalna premiera w Polsce

Nowy CorelDRAW X7 – oficjalna premiera w Polsce

Podobno jest z tym związane masowe zjawisko migracji na oprogramowanie Corela. Ale… przejdźmy do rzeczy:

Dzisiejsza konferencja wzbudziła spore zainteresowanie wśród dziennikarzy.

Dzisiejsza konferencja wzbudziła spore zainteresowanie wśród dziennikarzy.

Właśnie dzisiaj, zupełnie poważnie firma Corel poinformowała o wprowadzeniu na rynek pakietu CorelDRAW Graphics Suite X7, czyli najnowszej wersji swojego sztandarowego pakietu programów graficznych.

Pracując nad pakietem CorelDRAW Graphics Suite X7, bardziej niż kiedykolwiek braliśmy pod uwagę opinie klientów — powiedział Gérard Métrailler, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami graficznymi w firmie Corel. –

Każda z nowych funkcji powstała po bezpośrednich konsultacjach z klientami. Naszym celem jest umożliwienie użytkownikom pakietu CorelDRAW możliwie najszybszej realizacji zadań. Dlatego pozwoliliśmy im zadecydować, jak będą pracować z pakietem CorelDRAW Graphics Suite X7

.

Nowa wersja pakietu zawiera zaawansowane opcje wypełnień, obsługuje wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości (w tym 4K), tryb kilku monitorów i ekrany dotykowe. Ponadto zapewnia więcej możliwości udostępniania materiałów członkom społeczności CorelDRAW. Natywna obsługa architektury 64-bitowej i procesorów wielordzeniowych pozwala używać kilku aplikacji i bezproblemowo przetwarzać duże pliki. Osoby korzystające z pakietu będą mogły szybko rozpocząć pracę i efektywnie realizować projekty w sposób, który najlepiej im odpowiada.

Nowe lub ulepszone funkcje w pakiecie CorelDRAW Graphics Suite X7 umożliwiające skrócenie czasu pracy to:

• Wybór obszaru roboczego:

Można wybrać jeden z sześciu wstępnie zdefiniowanych obszarów roboczych, w zależności od poziomu zaawansowania oraz wykonywanego zadania: prosty, domyślny, klasyczny, zaawansowany układ strony lub zaawansowana ilustracja. Można też wybrać obszary robocze przypominające te stosowane w programach Adobe Illustrator i Photoshop.

• Szybkie dostosowywanie:

Możliwość dodania lub usunięcia okien dokowanych, narzędzi oraz innych elementów pozwala na dostosowanie obszaru roboczego do sposobu pracy.

• Wypełnienia tonalne:

Całkowita kontrola nad wypełnieniami i przezroczystościami umożliwia uzyskanie lepszych efektów w krótszym czasie. Użytkownicy mogą tworzyć eliptyczne i prostokątne wypełnienia tonalne, kontrolować przezroczystość poszczególnych kolorów, a także powtarzać wypełnienia w obrębie obiektu oraz dostosowywać kąt wypełnienia.

• Zabawa czcionkami:

Pozwala na szybkie i łatwe przeglądanie czcionek, eksperymentowanie z nimi i wybranie najlepszej do projektu.

• Interfejs wielu dokumentów:

Możliwość przełączania w widoku kart między wieloma dokumentami (również na kilku monitorach) umożliwia płynną pracę nad każdym projektem.

• Narzędzia do edycji zdjęć w programie PHOTO-PAINT:

Pozwalają tworzyć unikalne prace, korzystać z czułych na nacisk narzędzi Płyn (Smużenie, Przyciągaj i Ślimak) oraz efektów aparatu fotograficznego (Rozmycie Bokeh, Tonowanie sepią i Wehikuł czasu).

• Obsługa wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości:

Zapewnia spójny wygląd na różnych urządzeniach z ekranami o wysokiej rozdzielczości. Interfejs łatwo dostosować do urządzeń z funkcjami dotykowymi, dlatego z pakietu można wygodnie korzystać na najnowszych komputerach stacjonarnych, laptopach i tabletach.

• Generator kodów QR:

Służy do generowania niestandardowych kodów QR zawierających kolory, obrazki i tekst — wystarczy jedno kliknięcie, aby zweryfikować obsługę kodu QR na wszystkich urządzeniach przenośnych.

• Prowadnice wyrównania:

Dzięki proponowanemu wyrównaniu z sąsiadującymi obiektami pozwalają szybko i precyzyjnie rozmieszczać obiekty.

• Obsługa czcionek OpenType,

także dla tekstów azjatyckich: Poszerzona obsługa czcionek OpenType, w tym czcionek azjatyckich, zapewnia pełną kontrolę nad opcjami typograficznymi, co pozwala skrócić czas pracy.

• Wbudowane Centrum zasobów:

Łatwa współpraca z członkami społeczności dzięki możliwości udostępniania wypełnień mapą bitową, wektorowych i tonalnych w internetowym repozytorium zintegrowanym z programem Corel CONNECT.

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 zawiera następujące aplikacje:

• CorelDRAW X7: Intuicyjna aplikacja do tworzenia ilustracji wektorowych i układów stron

• Corel PHOTO-PAINT X7: Profesjonalna aplikacja do edycji zdjęć

• Corel PowerTRACE X7: Narzędzie do trasowania, umożliwiające przekształcanie map bitowych do postaci wektorowej (w programie CorelDRAW X7)

• Corel CONNECT X7: Przeglądarka pozwalająca na uzyskanie dostępu do materiałów cyfrowych w Centrum zasobów oraz na lokalnym komputerze

• Corel Website Creator: Aplikacja do projektowania witryn internetowych

• Corel CAPTURE X7: Narzędzie do przechwytywania zawartości ekranu komputera jednym kliknięciem

• PhotoZoom Pro 3: Dodatek umożliwiający eksportowanie oraz powiększanie cyfrowych zdjęć z programu Corel PHOTO-PAINT

• ConceptShare: Narzędzie usprawniające współpracę, pozwala na dzielenie się pracami graficznymi i pomysłami ze współpracownikami oraz klientami

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 zawiera również 10 000 wysokiej jakości obrazków clipart i obrazków cyfrowych, 2000 zdjęć w wysokiej rozdzielczości, 1000 czcionek OpenType, 350 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, 2000 szablonów na pojazdy oraz 800 ramek i deseni, a także ponad 5 godzin szkoleniowych nagrań wideo oraz inne materiały.

Corel oferuje trzy sposoby zakupu pakietu CorelDRAW Graphics Suite X7:

• Licencja stała:

Po dokonaniu jednorazowej płatności klient wchodzi w posiadanie produktu na stałe — w ramach tej opcji dostępne są wersje w pudełku oraz elektroniczne do pobrania.

• Członkostwo premium:

Posiadacze stałej licencji mogą za niewielką opłatę wykupić członkostwo premium i uzyskać szybszy dostęp do nowych funkcji, wyjątkowych materiałów, a także kolejnej wersji pakietu CorelDRAW Graphics Suite bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

• Subskrypcja:

Można także co miesiąc lub co rok uiszczać opłaty za korzystanie z pakietu, uzyskując dostęp do takich samych opcji jak w przypadku członkostwa premium.

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 jest dostępny w następujących językach: angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim (odmiana brazylijska), holenderskim, polskim, czeskim, rosyjskim, chińskim (odmiana uproszczona i tradycyjna) oraz japońskim.

Zamówienia będą realizowane od 7 kwietnia 2014.

Cena pełnej wersji wynosi 530 euro (bez VAT), a uaktualnienia — 299 euro (bez VAT).

Subskrypcja jest dostępna w cenie 24,55 euro z VAT miesięcznie lub 196,23 euro z VAT rocznie.

Członkostwo premium jest oferowane w cenie 97,87 euro z VAT rocznie. Dostępne są również wersje komercyjne i edukacyjne w postaci licencji wielostanowiskowych.