Nowy smartfon Samsunga dla amatorów selfie (i nie tylko)

Nowy smartfon Samsunga dla amatorów selfie (i nie tylko)

W porównaniu do poprzedniego modelu – Galaxy S4 Zoom – nowy smartfon Samsunga został wyposażony w większy, 4,8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×720 pikseli. Mimo to producentowi udało się na szczęście odchudzić telefon, choć i tak – jak na dzisiejsze standardy – 20,2 mm grubości to sporo. Wagę urządzenia jest porównywalna do poprzednika – 200 g. Podobnie jak w Galaxy S5 tak i Galaxy Zoom K został wyposażony w obudowę imitującą skórę (w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, białym i niebieskim), dzięki czemu aparat nie będzie ślizgał się w dłoni.

W środku urządzenia znajdziemy 6-rdzeniowy układ Samsung Exynos 5260 (4 rdzenie 1,3 GHz Cortex A7 i dwa 1,7 GHz Cortex A15), układ graficzny ARM Mali-T624 z 2GB RAMu. Nie zabraknie także standardowych modułów – WiFi, Bluetooth 4.0, LTE, NFC. Sprzęt pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.4. Poskąpiono natomiast na samej pamięci wewnętrznej – 8GB to mało zwłaszcza dla osób, chcących robić zdjęcia w dużej rozdzielczości. Pozostaje im dokupienie zewnętrznych kart micro-SD – maksymalnie do 64 GB. Pojemność baterii jest taka sama jak w przypadku poprzedniego modelu – 2430 mAh.

Najważniejszym elementem smartfona jest w tym przypadku jego aparat. Rozdzielczość matrycy BSI CMOS zwiększono do 20,7 Mpix. Obiektyw może nie jest super jasny (f/3,1-6,1), ale cechuje go dobry 10-krotny zoom optyczny 24-240 mm. Nocą z pewnością docenimy stabilizację obrazu oraz ksenonową lampę błyskową. Miłośnicy zdjęć robionych z ręki ucieszą się z aplikacji Selfie Alarm, która automatycznie wykryje naszą twarz i wykona serię trzech zdjęć. Nie zabraknie także trybu Pro Suggest, który zoptymalizuje ustawienia aparatu dla konkretnej sceny.