Oto następca legendy

Oto następca legendy

Linksys WRT1900AC posiada dwurdzeniowy procesor o częstotliwości pracy 1,2 GHz, 128 MB pamięci flash, złącza USB 3.0 oraz 2.0, port eSata oraz aż cztery wymienne, regulowane anteny. Prędkość przesyłu danych w paśmie 5 GHz osiąga wartość 1,3 Gbps, podczas gdy w paśmie 2,4 GHz dochodzi do 600 Mbps.

Network Map to funkcja, która pozwoli jeszcze lepiej zarządzać urządzeniami wchodzącymi w skład sieci domowej. Za pomocą przejrzystego interfejsu w postaci multimedialnej mapy sieci będziemy mogli zmieniać ustawienia dostępu dla poszczególnych gadżetów łączących się z routerem. Taką możliwość daje z kolei technologia Smart Wi-Fi, dzięki której router i jego funkcje kontrolować można nie tylko z poziomu przeglądarki internetowej, ale także aplikacji mobilnej, dostępnej na systemy iOS oraz Android.

Dodatkową gratką dla zaawansowanych odbiorców będzie możliwość kreowania własnych wersji oprogramowania open source dla routera WRT1900AC. Deweloperzy społeczności DD-WRT, Open WRT, Tomato i wielu innych z pewnością docenią udostępnienie im zarówno sprzętu, jak i SKD/API umożliwiającego jeszcze lepsze dostosowanie urządzeń do potrzeb określonych społeczności. Firmware w wersji open source zostanie udostępnione wiosną bieżącego roku.