Oto następca legendy

Już 14 kwietnia pojawi się w polskich sklepach nowa wersja routera Linksys, która nawiązuje do najprawdopodobniej najpopularniejszego modelu na polskim rynku - WRT54G.

Linksys WRT1900AC posiada dwurdzeniowy procesor o częstotliwości pracy 1,2 GHz, 128 MB pamięci flash, złącza USB 3.0 oraz 2.0, port eSata oraz aż cztery wymienne, regulowane anteny. Prędkość przesyłu danych w paśmie 5 GHz osiąga wartość 1,3 Gbps, podczas gdy w paśmie 2,4 GHz dochodzi do 600 Mbps.

Network Map to funkcja, która pozwoli jeszcze lepiej zarządzać urządzeniami wchodzącymi w skład sieci domowej. Za pomocą przejrzystego interfejsu w postaci multimedialnej mapy sieci będziemy mogli zmieniać ustawienia dostępu dla poszczególnych gadżetów łączących się z routerem. Taką możliwość daje z kolei technologia Smart Wi-Fi, dzięki której router i jego funkcje kontrolować można nie tylko z poziomu przeglądarki internetowej, ale także aplikacji mobilnej, dostępnej na systemy iOS oraz Android.

Dodatkową gratką dla zaawansowanych odbiorców będzie możliwość kreowania własnych wersji oprogramowania open source dla routera WRT1900AC. Deweloperzy społeczności DD-WRT, Open WRT, Tomato i wielu innych z pewnością docenią udostępnienie im zarówno sprzętu, jak i SKD/API umożliwiającego jeszcze lepsze dostosowanie urządzeń do potrzeb określonych społeczności. Firmware w wersji open source zostanie udostępnione wiosną bieżącego roku.

0
Źródło: Linksys
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.