Pełnoklatkowy kompakt z wymienną optyką

Pełnoklatkowy kompakt z wymienną optyką

A to za sprawą

pierwszego na świecie pełnoklatkowego przetwornika obrazu z systemem indywidualnego odczytu pikseli przy nagrywaniu filmów — z eliminacją wad łączenia pikseli w grupy (binning). Przetwornik Exmor CMOS oferuje 12 Megapikseli. Filmy rejestrowane są w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, ale także w formacie XAVC S w rozdzielczości Full HD przy 50 Mb/s.

Aparat α7S może również pracować w trybie APS-C — umożliwia wówczas nagrywanie filmów HD (1280 x 720 pikseli) w tempie 120 kl./s lub 100 kl./s. Nagranie dokonane przy 120 kl./s można następnie płynnie wyświetlać w 5-krotnie zwolnionym tempie, aby dokładnie przyjrzeć się akcji w sporcie lub ruchom tancerki.

Z myślą o profesjonalnym wideofilmowaniu aparat jest wyposażony w szereg dodatkowych funkcji, do których należą profile obrazu Picture Profile oraz krzywa gamma S-Log2. Funkcje kodu czasowego/bitów użytkownika pozwolą na wykorzystanie materiału filmowego w profesjonalnych systemach do montażu nieliniowego.

Wśród pozostałych cech, znanych użytkownikom serii α7, warto wymienić kontrastowy wizjer XGA OLED Tru-Finder, technologie bezprzewodowe Wi-Fi/NFC oraz współpracę z serwisem PlayMemories Camera Apps.

α7S jest przeznaczony dla zaawansowanych fotografów i wideofilmowców, toteż z pewnością cena będzie adekwatna. Sony α7S pojawi się w Europie latem 2014 roku.