Polski Holding Obronny tworzy grę komputerową!

Nie jest to nowy pomysł, raczej kopiowanie najlepszych. Przypomnijmy, że armia Stanów Zjednoczonych od 2002 roku zachęca nowych rekrutów swoją darmową strzelaniną America's Army.

Produkcją gry zajmie się Gliwicki OBRUM – ośrodek badawczo-rozwojowy, który jest częścią Polskiego Holdingu Obronnego. OBRUM na co dzień zajmuje się przygotowywaniem i tworzeniem elementów dla profesjonalnych symulatorów wojskowych (np VBS), możemy się zatem spodziewać, że ich niektóre elementy pojawią się w przygotowywanej przez nich grze.

O samej strzelance wiadomo jak na razie niewiele. Na pewno dostępna będzie za darmo, a jej twórcy nie ukrywają, że głównym zadaniem ich produkcji ma być promowanie polskiego przemysłu zbrojeniowego – oznacza to, że w grze zobaczymy większość nowoczesnego sprzętu produkowanego dla polskiej armii. W tym również niezrealizowane jak dotąd projekty, jak na przykład nowoczesny wóz wsparcia bojowego PL-01, wyposażony w system termicznego kamuflażu. Maszyna zacznie swoją służbę w wojsku dopiero w 2019 roku.

Przy tworzeniu gry swój udział weźmie również gliwickie studio The Farm 51, które w swoim dorobku ma takie tytuły jak Deadfall Adventures, czy Necrovision. The Farm 51 jest zaangażowane w tworzenie profesjonalnych symulatorów wojskowych przygotowywanych przez OBRUM, więc współpraca przy tworzeniu gry wynikła naturalnie.

W tworzenie gry jak na razie nie zaangażowało się nasze Ministerstwo Obrony Narodowej. W przyszłości może się to zmienić, jednak MON nie jest zainteresowany wykorzystaniem gry jako nowoczesnego narzędzia do rekrutacji nowych żołnierzy.

0
Źródło: Polygamia.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.