Poważna luka w Internet Explorerze zagraża użytkownikom XP

Poważna luka w Internet Explorerze zagraża użytkownikom XP

Microsoft poinformował w ten weekend, że wykryta została nowa poważna luka w Internet Explorerze (wersje od 6 do 11), która – po odwiedzeniu wrogiej strony internetowej – umożliwia przejęcie kontroli nad komputerem i sterowanie nim zdalnie. Co więcej, zajmująca się bezpieczeństwem firma FireEye potwierdziła, że zanotowała już ataki wykorzystujące tę technikę, skierowane w użytkowników IE (wersje od 9 do 11).

Microsoft zapowiedział już przygotowanie odpowiednich łatek, a tymczasem zaleca używanie Internet Explorera w trybie rozszerzonej ochrony, tak aby zminimalizować zagrożenie. Oczywiście łatki zostaną przygotowane dla systemów, które nadal są wspierane przez Microsoft, a XP – jak wiemy – już do takich nie należy.

Co można zrobić w przypadku tego systemu, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo swojego komputera. Jeśli z różnych względów odpada opcja “zmienić system na nowszy”, proponujemy zapoznanie się z naszym zbiorem porad, który przygotowaliśmy w tym artykule. Jedna z nich, bardzo oczywista i w tym przypadku zdecydowanie najlepsza, to zwyczajna zmiana przeglądarki internetowej. W przypadku Windows XP dalsze korzystanie z Internet Explorera jest absolutnie nie wskazane.