Prima Aprilis z Google: Pokemony, Shelfies i… David Hasselhoff

Przyjrzyjmy się tegorocznym rozrywkom oferowanym przez Google:
Prima Aprilis z Google: Pokemony, Shelfies i… David Hasselhoff

Pokemony

Co prawda, akcja ruszyła już wczoraj i potrwa jeszcze kilka dni, jednak i tak zaliczymy ją do prima-aprilisowych psikusów. Wystarczy uruchomić mapy Google na swoim smartfonie i zacząć polowanie na 150 stworków.

Shelfie na Gmail’u

Shelfie, czyli shareable selfie, czyli (korzystając z tłumaczenia naszego kochanego redaktora prowadzącego) samojebka, którą można się podzielić. O co chodzi? Skoro “selfie” zostało słowem roku 2013, Google stwierdziło, że najpopularniejsze “selfies” będą wspaniale wyglądały jako tło naszej skrzynki pocztowej na Gmailu. Aby aktywować sobie tą wspaniałą usługę, kliknijcie tutaj.

Jeżeli na co dzień korzystacie z Gmaila, to Google nie zapomniało również i o Was. Biorąc pod uwagę rosnące popularność zdjęć “selfie”, Goolgersi zdecydowali się na uruchomienie nowej opcji o nazwie “Gmail Shelfie”. Dlaczego “shelfie”? Jest to połączenie skrót “shareable selfie”, ponieważ w tle naszej skrzynki odbiorczej możemy ustawić także zdjęcia innych osób na podstawie ich popularności – by to zrobić kliknijcie tutaj.

Język emotikonów

Od dzisiaj, w mobilnej wersji przeglądarki Chrome dla iOS i Androida możemy przetłumaczyć całe strony internetowe na język emotikonów. Takie języki jak fiński, czy węgierski po przetłumaczeniu na emotki nadal są niezrozumiałe, ale sam pomysł nas rozbawił.

Zdjęcie z królem

Mam nadzieję, że ta funkcja zostanie już na stałe. Wystarczy opublikować zdjęcie na swoim profilu Google Plus i wykorzystując funkcję Auto Awesome Photobombs przywołać samego Davida Hasselhoffa, żeby nieoczekiwanie pojawił się w kadrze. Zamiast dokończyć ten tekst, przygotowywałem kartki wielkanocne z królem.