Samsung Galaxy S5 – płać odciskiem palca z PayPal

Samsung Galaxy S5 – płać odciskiem palca z PayPal

Najnowszy Samsung Galaxy S5 jako pierwszy smartfon w historii umożliwi klientom logowanie do dowolnego sklepu korzystającego z systemu PayPal za pomocą czytnika linii papilarnych. Nowa funkcja wyeliminuje potrzebę zapamiętywania danych do logowania, takich jak nazwa użytkownika czy hasło przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Najnowsze rozwiązanie jest efektem pracy stowarzyszenia Szybkiej Identyfikacji Tożsmości Online FIDO (z ang. Fast Identity Online), organizacji powstałej z inicjatywy PayPal, której celem jest tworzenie prostszych i bezpieczniejszych systemów autoryzacji.

Portfel PayPal udostępniony zostanie w chmurze, dzięki czemu informacje osobiste nie będą przechowywane na urządzeniu. Oprogramowanie zgodne z FIDO dokona bezpiecznej komunikacji pomiędzy czytnikiem linii papilarnych w urządzeniu a usługą PayPal w chmurze. Jedyną informacją udostępnianą systemowi PayPal będzie unikalny klucz umożliwiający weryfikację tożsamości klienta.

Możliwość logowania się za pośrednictwem odcisku palca dostępna będzie na 25 rynkach na świecie, m. in. w Polsce, Australii, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.