Samsung podstępem wykorzystał w reklamie… Baracka Obamę

Zdjęcie wykonał znany bejsbolista David Ortiz (gwiazdor drużyny Boston Red Sox) podczas spotkania całej drużyny z amerykańskim prezydentem. Oczywiście nie omieszkał się nim pochwalić na Twitterze, a tak zyskało ono dużą popularność. Ponad 40 tysięcy ponownych udostępnień oraz 48 tysięcy oznaczeń jako ulubione to całkiem imponujące rezultaty.
Samsung podstępem wykorzystał w reklamie… Baracka Obamę

I wszystko byłoby dobrze, gdyby jedno z ponownych udostępnień nie zostało wykonane przez samego Samsunga wraz z informacją, że zdjęcie zostało wykonane telefonem Samsung Galaxy Note 3.

W odpowiedzi na pytania dziennikarzy koncern przyznał, że cała sytuacja rzeczywiście została świadomie wykorzystana do celów reklamowych. Dzień wcześniej podpisano z Ortizem odpowiednią umowę, w ramach której zobowiązał się on do promowania telefonów firmy w serwisach społecznościowych.

Rzecznik Białego Domu, Jack Carney, wyraził sprzeciw w sprawie wykorzystywania wizerunku głowy państwa w działaniach marketingowych. Nie poinformował jednak, czy oprócz wyrażenia protestu będą podjęte jakieś kroki prawne w tej sprawie.

Cała ta historia przypomina zaś inną, również dotyczącą “selfie” i… również związanej z Samsungiem. Wtedy jednak dotyczyło to zdjęcia wykonanego podczas tegorocznej ceremonii rozdania Oskarów.

A tak się to wszystko odbyło. Obama chyba naprawdę lubi “selfiki”: