Smartfony HTC z optycznym zoomem?

Smartfony HTC z optycznym zoomem?

Symon Whitehorn z HTC, rozmawiając z przedstawicielem sieci komórkowej Vodafone, co zostało udokumentowane na jej blogu, stwierdził, że “optyczny zoom w smartfonowym aparacie to przewidywalna przyszłość, jeżeli chodzi o HTC” oraz że “w przeciągu 12-18 miesięcy czekają nas duże postępy jeżeli chodzi o optykę w telefonach”.

Mamy nadzieję, że nie jest to marketingowa papka puszczana na wiatr. Jak dotąd praktycznie jedyną metodą na powiększanie zdjęć za pomocą smartfonów jest zoom cyfrowy, który sprowadza się do kadrowania, a więc pogorszenia jakości zdjęcia (nawet technika PureView tego całkowicie nie eliminuje).

Whitehorn dodaje jednak, że do lustrzanek telefonom jeszcze bardzo, bardzo daleko i że, póki co, zbliżamy się do jakości aparatów kompaktowych. –

Dwa lata temu uważałem, że telefony nigdy nie zastąpią lustrzanek. Teraz już nie jestem tego taki pewien — stwierdza.

HTC nie jest jedyną firmą, która pracuje nad ulepszeniem aparatów w telefonach. Czołowymi innowatorami są na chwilę obecną, obok wyżej wymienionego, firmy Apple (i rewelacyjny aparat w iPhone), Samsung (warto tu wymienić model Galaxy S4 Zoom) oraz Nokia (smartfony z aparatami PureView).