UPC testuje swoją nową, darmową usługę Wi-Free

UPC wprowadza nową usługę dostępu do internetu - UPC Wi-Free. Jest to bezpłatna sieć hotspotów, którą tworzą modemy Wi-Fi użytkowników internetu UPC. Skorzystają z niej klienci UPC, posiadający usługi internetowe o szybkości 30 Mb/s i wyższej.

Pierwsze testy usługi odbędą się w Sopocie. Jej zasięg rozszerzany będzie o kolejne polskie miasta. Wi-Free to łatwy, szybki i darmowy dostęp do internetu UPC – w kraju, a w przyszłości także w wybranych krajach Europy dla klientów UPC.

Aby skorzystać z usługi wystarczy znaleźć się w zasięgu sieci Wi-Free oraz zalogować się do sieci, poprzez podanie swojego numeru ID klienta oraz numeru PESEL. Usługa pozwala na przeglądanie stron www, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, korzystanie z portali społecznościowych czy słuchanie muzyki online oraz oglądanie wideo.

Z usługi mogą korzystać wszyscy klienci internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa zostanie automatycznie włączona,

ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć w systemie Moje UPC

(opcja opt-out). Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowi-edni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925) – takich modemów ma być 600 tys.

UPC zapewnia, że sieć Wi-Free jest szyfrowana i bezpieczna. Użytkownicy łączący się „z zewnątrz” nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych (2,5 Mb/s), co w żaden sposób nie wpływa na prędkość wykupionego łącza.

0
Źródło: tech.wp.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.