Uwaga, po sieci krąży fałszywy antywirus

Uwaga, po sieci krąży fałszywy antywirus

Fałszywy link do pobrania oprogramowania Bitdefender umieszczony na YouTube prowadzi użytkowników do podrobionych sondaży i SMS-owych oszustw. Film miał setki wyświetleń, ale to francuscy użytkownicy napisali kilka komentarzy pod filmem, aby ostrzec innych.

Spamerzy wabią użytkowników by kliknęli łącze URL, które przekierowuje na fałszywą stronę internetową. Plik “Bitdefender” jest następnie zablokowany przez fałszywe monity o konieczności weryfikacji. “To bardzo proste, wystarczy wypełnić formularz lub ankietę z listy poniżej”, mówi wiadomość. Opcje obejmują bezpośrednie pobranie: badania “Jak mądry jesteś” i szereg gier w piłkę nożną.

Użytkownikom po wypełnieniu formularza lub ankiety, nie uda się pobrać Bitdefender Antivirus Plus 2015, który w rzeczywistości nie został jeszcze wydany. Są oni przekierowywani do fałszywych stron, takich jak oszustwa SMS PREMIUM oraz strony sieci społecznościowych, która podszywa się pod Facebooka.

Już od miesiąca, kilku “przedsiębiorców” także rozprzestrzenia klucze licencyjne Bitdefender Total Security na Facebooku. Bitdefender zgłosił fałszywy film, jako naruszający regulamin YouTube oraz zwodniczy profil na Facebooku i doradza użytkownikom, aby być ostrożnym przed pobraniem oprogramowania zabezpieczającego od osób trzecich.

Jeśli użytkownicy mają zaktualizowane rozwiązanie antywirusowe, to także będzie ich chroniło przed nieuczciwymi pobraniami antywirusów, złośliwym oprogramowaniem, spamem i oszustwami. Jednak nie ochroni ich przed płatnymi SMS PREMIUM, jeśli nie doczytają regulaminu ich wysyłki.

Podobne oszustwo zaczęło krążyć również po Twitterze. Linki promowane są, jako “darmowe klucze licencyjne” od Bitdefendera, lub crack do aktywacji Bitdefender Total Security. W rzeczywistości link przekierowuje użytkowników do niechcianej ankiety i premii oszustw SMS.