W pakietach taniej

MVNO to skrót od Mobile Virtual Network Operator i oznacza operatora wirtualnego oferującego klientom możliwość wykonywania tanich rozmów międzynarodowych i krajowych. Operatorzy MVNO działający w Polsce dają wiele korzyści swoim klientom. Przede wszystkim, tak jak w przypadku Lebara Mobile, operatora MVNO wchodzącego w tym roku do Polski, klient nie musi podpisywać żadnych umów z firmą komórkową, aby móc otrzymać za darmo kartę SIM i doładowywać ją wtedy, gdy chce z niej skorzystać. Nie trzeba też opłacać żadnego miesięcznego abonamentu, aby móc dzwonić za granicę za bezcen, albo korzystać z Internetu mobilnego na urządzeniach przenośnych.
W pakietach taniej

Jak działają operatorzy MVNO?

Pakiety usług

Operator MVNO może zaoferować klientom pakiety usług, łączące ze sobą minuty rozmów głosowych, smsów i pakiet internetowy w jednym. W zależności od tego, jakie są preferencje i potrzeby użytkowników, mogą oni korzystać z pakietów dostosowanych do ich oczekiwań. Najważniejszym punktem takiej oferty jest to, że w ramach jednej sieci operatora MVNO można rozmawiać w Polsce za darmo, a za rozmowy głosowe wykonywane do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, płaci się grosze. Taka oferta jest więc o wiele bardziej konkurencyjna niż oferta operatorów komórkowych tradycyjnych, a dodatkowo pozwala uniezależnić się od darmowych, ale nie do końca komfortowych komunikatorów internetowych.

Dodatkowo, w pakietach dostępne są usługi internetowe. W dobie upowszechniania się smartfonów i tabletów stają się one coraz bardziej pożądane. Wysokie ceny usług internetowych w Polsce wkrótce skłonią klientów do poszukiwania alternatywy, co może być realną szansą na wypracowanie wysokich zysków przez operatorów sieci wirtualnych. Mogą oni pozwolić sobie na zaoferowanie niskich cen usług telekomunikacyjnych i internetowych, bowiem nie muszą inwestować w infrastrukturę sieciową. Korzystają z już istniejącej, należącej do innych operatorów i nie potrzebują budowy np. własnych wież transmisyjnych, co pociąga za sobą niebagatelne oszczędności.

Więcej:promocje