Aplikacja Friend or Foe pomoże Ci dokładnie zanalizować Twoją aktywność na Facebooku

Eksperci z Kaspersky Lab stworzyli bezpłatne narzędzie pozwalające w łatwy sposób poznać odpowiedzi na takie pytania jak m.in.: Kto z Twoich znajomych najwięcej spamuje? Kto podziela Twoje zainteresowania, a kto Ciebie nigdy nie słucha? Aplikacja na bieżąco wyświetla także porady dotyczące bezpieczeństwa korzystania z najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie.

Największy portal społecznościowy świata musi przyciągać uwagę cyberprzestępców. Często polują oni na loginy i hasła użytkowników, które pozwalają im na kradzież tożsamości, a nawet na uzyskanie dostępu do serwisów bankowości online. Nie jest zatem niespodzianką, że Facebook jest najpopularniejszym celem ataków phishingowych – w pierwszym kwartale 2014 r. niemal 80% wszystkich działań cyberprzestępczych związanych z mediami społecznościowymi było skierowane właśnie na ten serwis. Z tego powodu, poza walorem rozrywkowym, nasza aplikacja FriendOrFoe pozwala na uzyskanie informacji o potencjalnych zagrożeniach, które mogą dotknąć użytkownika” – powiedział Jewgienij Czereśniew, szef globalnego zespołu odpowiedzialnego za rozwój technologii mobilnych, Kaspersky Lab.

Jeśli korzystacie z Facebooka warto sprawdzić działanie Friend or Foe – tym bardziej, ze narzędzie jest bezpłatne. Zebranie pierwszych danych może potrwać do 30 minut w zależności od ilości waszej aktywności. Po tym czasie otrzymacie komplet wyczerpujących informacji. Będziecie mogli sprawdzić na jakich zdjęciach zostaliście oznaczeni, lub kto zameldował Was w lokalizacji bez Waszej zgody. Przejrzycie także listę aplikacji, które posiadają dostęp do Waszego konta oraz wykasujecie listę fraz i osób wyszukiwanych w ramach Facebooka. Oprócz tego będziecie mogli zobaczyć ile w danym okresie udostępniliście zdjęć, postów, czy lajków. Ciekawostką jest także wykres demograficzny, który przedstawi Wam średnią liczbę wieku Waszych znajomych.

0
Źródło: Kaspersky Lab - materiały prasowe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.