CENTR – panoramiczna kamerka wideo 4K

CENTR – panoramiczna kamerka wideo 4K

Nie wszyscy są zwolennikami wąskich panoram, ale z pewnością produkt znajdzie swoich amatorów. CENTR jest kamerą nagrywającą obraz z czterech, pięciomegapikselowych sensorów. Powstały zlepek obrazu ma rozdzielczość 1080 x 7500 pikseli. Zaletą takich nagrań jest fakt, że dają nam one najszerszy kąt widzenia z możliwych i przydają się w momentach, w których chcemy utrwalić na filmie wszystko co dzieje się dookoła nas.

CENTR umożliwia także wykonanie fotografii. Urządzenie posiada moduł Wi-Fi, zatem obraz z kamery możemy podejrzeć za pomocą smartfonowej aplikacji. Tam ustawimy także wybraną przez nas rozdzielczość czy ilość aktywnych sensorów (nie zawsze musi to być forma panoramy). Niewielka konstrukcja jak znalazł nadaje się do przymocowania na drony – będzie pasowała także do mocowań GoPro. Wewnętrzna pamięć urządzenia pomieści 8GB materiałów, ale można rozszerzyć ją o standardowe karty SD. Akumulatorek wystarczy na 2 godziny nagrywania.

Jeśli twórcy zbiorą 900 tys.$ potrzebnych do uruchomienia masowej produkcji CENTR znajdzie się w sprzedaży w lutym przyszłego roku. Standardowa cena kamery ma wynosić 399$. Na Kickstarterze możemy zarezerwować egzemplarz za kwotę 299$.