Cinavia: najpopularniejszy system zabezpieczania filmów ZŁAMANY!

Cinavia to rozwiązanie, które pozwala na umieszczenie znaków wodnych, które nie znikają nawet po wielokrotnej konwersji filmu, przy wykorzystaniu stratnych kompresji. Od dwóch lat, każdy odtwarzacz Blu-ray sprzedawany na ternie UE musiał zostać wyposażony w mechanizm wykrywania znaków wodnych Cinavii.

Cinavia wydawała się niezniszczalna i stanowiła ogromny problem dla każdego, kto nielegalnie ściągał filmy z Sieci – otwierały się one bowiem bez żadnego problemu, przynajmniej przez kilka minut. Następnie film się zatrzymywał, a na ekranie wyświetlał się komunikat informujący o tym, że odtwarzanie filmu na tym urządzeniu jest nielegalne.

Jednak każde zabezpieczenie w końcu zostaje złamane.

Pixbyte Development, producent oprogramowania DVD-Ranger na swojej stronie poinformował, że znalazł rozwiązanie na pozbycie się problemu Cinavii. Rozwiązanie w pełni opierające się na oprogramowaniu, a więc nie wymagające żadnej ingerencji w hardware. Najnowsza wersja DVD-Rangera, za którą trzeba będzie zapłacić 70 dolarów, jest w stanie usunąć zabezpieczenia Cinavii z plików w formacie AVI, MKV, MP4 i kilku innych. Nowy moduł skanuje ścieżkę dźwiękową filmu i usuwa zabezpieczenia w pierwszym przejściu.

Producent oprogramowania twierdzi, że nie robi nic nielegalnego. Pixbyte podlega pod niemieckie prawo, które zakazuje jedynie opracowywania i sprzedawania oprogramowania służącego do omijania zabezpieczeń chroniących przed kopiowaniem filmów. Nigdzie nie jest wspomniane o usuwania cyfrowych znaków wodnych, zatem jest to w pełni legalne.

0
Źródło: dobreprogramy.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.