Film „Warcraft” już na półmetku produkcji

Film, którego reżyserem jest Duncan Jones, oparty jest na jednej z najpopularniejszych gier typu MMORGP ostatnich lat: World of Warcraft.

Zdjęcia do filmu trwały stosunkowo długo (123 dni), ale… postprodukcja ma być niestety jeszcze bardziej czasochłonna. Wszystko dlatego, że Warcraft będzie oczywiście filmem z akcją dziejącą się w świecie fantasy, a więc zapewne roiło będzie się w nim nie tylko od ludzi, ale także elfów, orków i… mnóstwa efektów specjalnych. Wiele z nich powstanie dopiero na etapie postprodukcji.

Fabuła amerykańskiej superprodukcji nie jest jeszcze znana, choć jego reżyser wyjawiał wcześniej, że będzie ona w pewnym sensie symetryczna. Wiemy zatem tylko tyle, że widz będzie mógł prawdopodobnie zobaczyć całą historię zarówno oczami ludzi, jak i orków, bez jednoznacznego podziału na postaci jednostronnie pozytywne lub negatywne.

Wśród aktorów zaangażowanych w realizację filmu Warcraft znaleźli się: Clancy Brown, Dominic Cooper, Travis Fimmel, Ben Foster, Toby Kebbell, Rob Kazinsky, Paula Patton i Daniel Wu. Reżyseruje Duncan Jones, on jest także (wspólnie z Charlesem Leavittem) autorem scenariusza.

Nie wiadomo na razie nic na temat dystrybucji tego filmu w Polsce. W Stanach Zjednoczonych jego premiera spodziewana jest na 11 marca 2016 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.