Google kompletnie zmieni Gmail’a?

Zazwyczaj zmiany wprowadzane przez Google w swoich usługach (wśród których Gmail jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych) są subtelne, stopniowe, czasem wręcz trudne do zauważenia. Tym razem może być inaczej.

Co wiemy, a czego nie wiemy? Łatwiejsza jest odpowiedź na to drugie pytanie. Warto podkreślić, że nikt do końca nie wie, kiedy (i czy w ogóle) zmiany testowane obecnie przez grupę wybranych użytkowników zostaną powszechnie wprowadzone. A z drugiej strony wiemy też na pewno, że jeśli do tego dojdzie, jedną z najpopularniejszych na świecie usług poczty elektronicznej czeka prawdziwa rewolucja.

Zdjęcie ze strony www.geek.com

Zdjęcie ze strony www.geek.com

Pierwszą prawdopodobną zmianą będzie ruchome menu, pojawiające się i znikające, wysuwane z lewej części ekranu. Dzięki temu po pierwsze będzie możliwa edycja lub choćby czytanie maili (oraz oglądanie ich załączników) na całym ekranie, a po drugie tego typu „skrzynka” pozostaje czytelna nawet po znacznym zmniejszeniu okna. Z drugiej, prawej strony (w dolnym rogu) pojawiać się też będzie dodatkowe „menu”, podobne do tego, jakie znamy z komunikatora Hangouts.

Testerzy z Geek.com wspominają też o obszernych, dużych paskach, wyświetlających mnóstwo przydatnych informacji. Ważniejsza wydaje się jednak implementacja zaprezentowanego już nowego systemu „przypinania” maili (zastępującego system gwiazdkowy), dzięki któremu możemy wyróżnić ważne wiadomości, a także odpowiednio posortować maile w skrzynce odbiorczej.

Choć nie znamy daty premiery nowego interfejsu i nowych funkcji Gmail’a, istnieje realna szansa, że zaprezentowane zmiany nie tylko zostaną wprowadzone, ale także że stanie się to w przeciągu najbliższych tygodni. Jeśli tak będzie, przyjdzie nam się przyzwyczaić do zupełnie nowego Gmaila – miejmy zatem nadzieję, że lepszego.

0
Źródło: Geek.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.