Google Maps ułatwi życie rowerzystom

Oczywiście wszystko zależy od terenu. Jeśli poruszamy się po mazowieckiej “stolnicy”, różnice w wysokości punktu startu i punktu docelowego są zwykle minimalne, a i po drodze nie zdarzają się raczej jakieś poważne górki. Wiele tras rowerowych i w naszym kraju, i na świecie, wytyczona jest jednak na terenach mocno pofałdowanych, w których każdy kilometr kosztuje wielokrotnie więcej wysiłku, niż normalnie.
Google Maps ułatwi życie rowerzystom

Tak jak kilka lat temu rowerzystów ucieszyła informacja, że Google Maps pozwalają wytyczać specjalne trasy pod kątem przemieszczania się rowerem, tak teraz zapewne jeszcze bardziej polubią te internetowe mapy. Wszystko dlatego, że po wytyczeniu trasy Mapy wyświetlają również jej zmieniającą się wysokość, wraz z podaniem początkowej i końcowej wysokości nad poziomem morza.

Niestety, na razie funkcja ta działa tylko na terenie wybranych krajów, do których nie zalicza się Polska. Oprócz Stanów Zjednoczonych są to: Austria, Australia, Belgia, Dania, Holandia, Kanada, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Szwecja i Wielka Brytania. Nie wiadomo jeszcze, kiedy ta lista zostanie rozszerzona, jednak nowa funkcjonalność z pewnością trafi również do map obejmujących terytorium naszego kraju.