iPhone 6 porównany na zdjęciach z Samsungiem Galaxy S5

iPhone 6 porównany na zdjęciach z Samsungiem Galaxy S5

To, co możemy zobaczyć na prezentowanych tu zdjęciach (obok Samsunga Galaxy S5), to realny, rzeczywiście istniejący przedmiot. Ale… to nie znaczy jeszcze, że z całą pewnością właśnie tak wyglądać będzie iPhone 6.

Tak naprawdę nikt (oczywiście poza pracownikami firmy Apple) nie wie jeszcze, jak wyglądać będzie nowy topowy iPhone. Sieć pełna jest jednak zdjęć i parametrów technicznych, które “wyciekły” z różnych mniej lub bardziej wiarygodnych źródeł. To wystarczyło, by przygotować “prototyp” (tzw. mockup) i porównać go z Galaxy S5. Trzeba przyznać, że takie porównanie rzeczywiście pokazuje znacznie wyraźniej różnice między tymi dwoma smartfonami.

iPhone 6 będzie mniejszy (a także cieńszy) niż Samsung. Wynika to głównie z wyposażenia go w mniejszy, 4,7-calowy ekran (Galaxy S5 ma ekran 5,1-calowy). Warto jednak zaznaczyć, że według niektórych pogłosek Apple pokaże (być może jako drugi model w tym roku) telefon z ekranem o przekątnej 5,5 cala. Tak czy siak, ekran będzie znacznie większy w porównaniu do obecnego, 4-calowego wyświetlacza iPhone’a 5s.

Ciekawie prezentuje się też ogólna stylistyka “prototypowego” iPhone’a 6. Jeśli okaże się zbliżona do rzeczywistości, będzie to największa zmiana w wyglądzie telefonu, jaką Apple wprowadziło w ostatnich latach.