iPhone 6 porównany na zdjęciach z Samsungiem Galaxy S5

Zdjęcia prawdziwe, ale czy telefon również?

To, co możemy zobaczyć na prezentowanych tu zdjęciach (obok Samsunga Galaxy S5), to realny, rzeczywiście istniejący przedmiot. Ale… to nie znaczy jeszcze, że z całą pewnością właśnie tak wyglądać będzie iPhone 6.

Tak naprawdę nikt (oczywiście poza pracownikami firmy Apple) nie wie jeszcze, jak wyglądać będzie nowy topowy iPhone. Sieć pełna jest jednak zdjęć i parametrów technicznych, które „wyciekły” z różnych mniej lub bardziej wiarygodnych źródeł. To wystarczyło, by przygotować „prototyp” (tzw. mockup) i porównać go z Galaxy S5. Trzeba przyznać, że takie porównanie rzeczywiście pokazuje znacznie wyraźniej różnice między tymi dwoma smartfonami.

iPhone 6 będzie mniejszy (a także cieńszy) niż Samsung. Wynika to głównie z wyposażenia go w mniejszy, 4,7-calowy ekran (Galaxy S5 ma ekran 5,1-calowy). Warto jednak zaznaczyć, że według niektórych pogłosek Apple pokaże (być może jako drugi model w tym roku) telefon z ekranem o przekątnej 5,5 cala. Tak czy siak, ekran będzie znacznie większy w porównaniu do obecnego, 4-calowego wyświetlacza iPhone’a 5s.

Ciekawie prezentuje się też ogólna stylistyka „prototypowego” iPhone’a 6. Jeśli okaże się zbliżona do rzeczywistości, będzie to największa zmiana w wyglądzie telefonu, jaką Apple wprowadziło w ostatnich latach.