Isoscope: jak daleko zaj(a)dę w 10 minut?

Isoscope: jak daleko zaj(a)dę w 10 minut?

Do wyboru mamy pięć zakresów maksymalnych odległości, jakie możemy osiągnąć w czasie dwóch, czterech, sześciu, ośmiu i dziesięciu minut. Obszar pokryty jasnoniebieskim kolorem dostępny jest dla nas wtedy, gdy podróżujemy samochodem, natomiast ciemnoniebieskim – jeśli idziemy pieszo. Jeśli przyjrzymy się uważniej, dostrzeżemy też, że jasnoniebieski obszar nie jest do końca jednorodny. Jego powierzchnia zależy bowiem od godziny, w której się przemieszczamy – znacznie dalej zajedziemy w ciągu 10 minut w nocy, niż chociażby rano, w godzinach szczytu.

W umieszczonym na dole menu możemy wybrać dzień tygodnia i porę dnia (wtedy najłatwiej zaobserwować, jak zmienia się obszar, który jest dla nas dostępny w określonym czasie), a także wspomniane już ograniczenie czasowe w minutach (2, 4, 6, 8, 10). Jeśli nie interesuje nas chodzenie na piechotę, ten wyświetlanie tego wariantu da się całkowicie wyłączyć.

Mapa dostępna jest pod tym linkiem.

Naszym zdaniem
Genialny pomysł na mapkę, z której będziemy korzystać zawsze wtedy, gdy w grę wchodziła będzie krótka przerwa, na przykład na obiad lub późnoporanną kawkę. Sam dodałem ją już do ulubionych stron;-)

Więcej:mapy