LazeeEye: skaner 3D w formie przystawki do smartfona

LazeeEye: skaner 3D w formie przystawki do smartfona

LazeeEye to przystawka do smartfona, która oprócz możliwości wykonania obrazu 2D zarejestruje także dane dotyczące głębi, dzięki czemu otrzymamy trójwymiarowy skan przestrzeni. Interesuje nas tylko dany obiekt? Nie ma problemu – z łatwością odseparujemy go od tła. No dobrze, ale do czego może nam posłużyć taki trójwymiarowy model?

Przede wszystkim amatorzy nie znający się na projektowaniu grafiki trójwymiarowej będą mogli wykorzystać swoje skany do druku 3D lub zaprezentowania komuś przedmiotu z różnych stron. Przy użyciu odpowiednich aplikacji zmierzymy także wysokość czy szerokość danego obiektu, dzięki czemu będąc w sklepie meblowym szybko będziemy mogli sprawdzić jak fotel czy stół zaprezentuje się w naszym salonie lub zaplanujemy zawczasu jak wnieść po schodach ciężką kanapę. A może trójwymiarowy, pamiątkowy model dziewczyny? Nie ma sprawy – LazeeEye też sobie z tym poradzi.

Najważniejsza jest jednak cena, za którą zakupimy taką przystawkę. Za wersję “zrób to sam”, w której znaczną część elementów będziemy musieli sobie sami wydrukować na drukarce 3D zapłacimy jedynie 20$. Wersja gotowa do użycia kosztować nas będzie 75$. Kampania zakończy się za 3 dni i do tej pory uzbierano 193 tys.$ z wymaganych 250 tys.$. Jeśli uda się przekroczyć minimalny próg pierwsze egzemplarze skanera trafiłyby do klientów już w przyszłym miesiącu.