Nokia X2 będzie wydajniejsza i… dwusystemowa!

Nokia X2 będzie wydajniejsza i… dwusystemowa!

Nokia X od początku nie miała ambicji rywalizowania z najlepszymi, topowymi smartfonami z systemem Android na pokładzie. Od początku pozycjonowana była jako smartfon prosty i tani, a jej dodatkową zaletą był element skutecznie podsycanej ciekawości – w końcu to pierwszy telefon fińskiej firmy z Androidem (choć może nie do końca “tym” Androidem…).

Jak wynika z informacji, które przedostały się do Sieci, Nokia X nie była bynajmniej jednorazowym wybrykiem. Bardzo zaawansowane są już prace nad modelem Nokia X2 – na tyle, że chiński portal Baidu.com zaprezentował wyniki bechmarku AnTuTu zainstalowanego na urządzeniu, które zgłaszało się jako Nokia X2. 11827 punktów, jakie uzyskała nowa Nokia, to całkiem niezły wynik, w każdym razie znacznie lepszy niż w przypadku pierwotnej Nokii X. Z drugiej strony do czołówki rynku sporo tu jeszcze brakuje.

Wraz z wynikami benchmarku pojawiły się też pierwsze informacje o specyfikacji telefonu. Nokia X2 ma być wyposażona w procesor MSM8210 (Snapdragon 200 w architekturze Corterx-A7), z taktowaniem 1,2 GHz. Do tego 1GB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej (zapewne plus karta pamięci flash). Ogólnie – parametry przyzwoite, ale nie rzucające na kolana. Zbliżone do innych tanich smartfonów, takich chociażby jak Motorola Moto E.

Najciekawsza są jednak dodatkowe informacje, o których donosi serwis PhoneArena. Według nich nowa

Nokia X2 będzie po pierwsze dwusystemowa (Android i Windows Phone), a po drugie, obsługiwać będzie normalnie usługi związane z Google Play!

Premiery Nokii X2 możemy się prawdopodobnie spodziewać w przyszłym roku.