Nowy SingStar na PS4 wykorzysta potencjał smartfonów

Jeszcze w tym roku na konsolach PS3 i PS4 pojawi się nowa edycja popularnej gry muzycznej. SingStar: Mistrzowska Impreza będzie nie tylko kompilacją 30 utworów na dysku. Wykorzystując technologie PS4 i smartfonów gra zyska nową funkcjonalność, która przypadnie do gustu wszystkim imprezowiczom.

Z okazji 10 rocznicy premiery pierwszej części gry Sony Computer Entertainment Europe zapowiedziało nadejście nowej odsłony SingStara.

„To wspaniałe, że popularność marki wciąż rośnie i dziś na koncie mamy 26 milionów sprzedanych na całym świecie płyt oraz 25 milionów pobranych utworów. W roku 2004 przeprowadziliśmy prawdziwą rewolucję – w końcu nie było wtedy żadnych gier imprezowych ani społecznościowych, a pomysł śpiewania do konsoli był niezwykle świeży! Ale zawsze powtarzaliśmy – ludzie uwielbiają śpiewać razem, a SingStarTM zawsze dostarczał i wciąż dostarcza niesamowitych przeżyć w dziedzinie wspólnego śpiewania. Dziś jesteśmy niezmiernie podekscytowani, gdyż ujawniamy odświeżonego SingStaraTM, tym razem przeznaczonego dla pokolenia cyfrowego” – powiedział Dave Ranyard, dyrektor SCEE.

Oprócz płytki na PS3 i – po raz pierwszy- na PS4 z 30 piosenkami (w tym z polskimi utworami) gracze otrzymają także dostęp do bezpłatnej aplikacji na iOS i Androida, która umożliwi sprawne zarządzanie playlistą (w ten sposób łatwiej będzie w czasie występów dodać do kolejki nowe utwory). Największą zaletą aplikacji będzie jednak możliwość wykorzystania smartfona jako… mikrofonu. To oznacza, że by cieszyć się grą wcale nie będziemy musieli kupować dodatkowego sprzętu. Każdy z uczestników imprezy będzie mógł zagrać razem z nami.

Oczywiście twórcy nie zapomnieli o nowych funkcjach PS4. Gra wykorzysta rozszerzoną rzeczywistość. Jeśli posiadacie zatem kamerkę będziecie mogli zamienić swoje salony w scenę muzyczną i wcielić się w ulubionych wykonawców za pomocą wirtualnych masek. Bez problemu podzielicie się także swoimi występami przesyłając je bezpośrednio do sieci społecznościowych.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.