Panasonic Toughpad FZ-G1: nowa wersja tabletu dla twardzieli

Dzięki zastosowaniu nowego procesora czas pracy urządzenia już przy zastosowaniu standardowego akumulatora wynosi 10 godzin (poprzednio 8 godzin). Akumulator o zwiększonej pojemności pozwala za to na aż 20 godzin w pełni wydajnej pracy. Do tego – rzecz niespotykana w zwykłych tabletach – użytkownik ma też możliwość wymiany baterii “w locie”, bez przerywania pracy urządzenia (hot-swap).
Panasonic Toughpad FZ-G1: nowa wersja tabletu dla twardzieli

Toughpad FZ-G1 może też zostać wyposażony w łączność typu GPS, ułatwiającą pracownikom szybkie zlokalizowanie interesującego ich obszaru, z większą dokładnością niż wcześniej. Moduł u-blox 8, w który zaopatrzono urządzenie, zapewnia kompatybilność ze wszystkimi największymi systemami nawigacji satelitarnej, w tym GPS i GLONASS. Ponadto umożliwia szybszy dostęp do informacji oraz niespotykaną dotąd dokładność.

Dzięki zaimplementowanemu modułowi łączności bezprzewodowej WLAN 802.11ac, radykalnie skrócił się czas transferu danych. Urządzenie w standardzie jest wyposażone w system operacyjny Windows 8.1 Pro, z opcją jego zamiany na Windows 7 Professional.

Ekran tabletu ma rizdzuekczość Full HD (1920×1200 pikseli) i charakteryzuje się wysokim kontrastem oraz jasnością 800 cd/m2. Został on także dostosowany do potrzeb osób, które pracują w rękawicach. Z kolei filtr redukujący odbicie światła oraz technologia IPSα Display umożliwiają wygodne korzystanie z Toughpada nawet w ostrym słońcu.

Rodzina produktów Toughpad została zaprojektowana tak, by spełniać te same wymogi wytrzymałościowe, co laptopy z serii Toughbook. Model FZ-G1, należący do klasy rugged, jest certyfikowany zgodnie z normą MIL-STD-810G, a także chroniony przed pyłem i wodą w stopniu IP65, umożliwiając pracę w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

W przedniej części FZ-G1 zamontowana została wysokiej jakości kamera HD 720p. Z kolei z tyłu urządzenie będzie można wyposażyć w aparat 5 lub 8 milionów pikseli o potrójnym fleszu, co pozwoli na tworzenie przejrzystej dokumentacji fotograficznej, niezależnie od warunków oświetleniowych.

Konfigurowalne klawisze na obudowie urządzenia umożliwiają pracownikom i użytkownikom uruchomienie najważniejszych aplikacji i narzędzi za pomocą jednego przycisku.

Dzięki portom o elastycznej konfiguracji, FZ-G1 może być dostosowany bezpośrednio do potrzeb użytkowników. Urządzenie można wyposażyć w porty USB 2.0, Micro SDXC, port szeregowy, złącze LAN, GPS, czytnik kodów kreskowych lub czytnik Smart Card. Z kolei w standardzie znalazły się port USB 3.0, Bluetooth 4.0, HDMI oraz bezprzewodowy LAN.

Opcjonalnie dostępne jest także podwójne zewnętrzne złącze antenowe, pozwalające na wzmocnienie odbioru sygnału. Jest to możliwe dzięki użyciu zewnętrznej anteny, zamontowanej na przykład na dachu pojazdu oraz wykorzystaniu samochodowej stacji dokującej.

Toughpad FZ-G1 został zaprezentowany podczas tegorocznych targów Enterprise Mobility Exchange w Holandii. W Polsce znajdzie się w sprzedaży u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic od czerwca 2014 roku. Ceny Toughpada FZ-G1 będą zaczynać się od… 9800 zł (netto).