Pierwszy tablet z procesorem Tegra K1

Pierwszy tablet z procesorem Tegra K1

Oprócz zapowiedzi nowego modelu telewizora Xiaomi zaprezentowało także swój pierwszy tablet. Podobnie jak MI TV 2 tak i to urządzenie budzi zdecydowanie pozytywne emocje. Mi Pad jest pierwszym na świecie tabletem wyposażonym w czterordzeniowy procesor NVidia Tegra K1 taktowany częstotliwością 2,2 GHz i współpracujący z układem graficznym Kepler posiadającym 192 rdzenie CUDA. Wewnątrz tabletu znajdziemy także 2GB pamięci RAM oraz od 16 do 64 pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia jej o kartę pamięci microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

7,9-calowy ekran wyświetli obraz w rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. W porównaniu do iPada mini Mi Pad jest nieco cięższy – waży 360 gramów (iPad mini 331 g) – i grubszy (8,5 mm grubości względem 7,55 mm w iPadzie mini). Oprócz akumulatora o pojemności 6700 mAh urządzenie wyposażono w dwa aparaty – przedni o rozdzielczości 5-megapikseli oraz tylny 8-megapikselowy. Nie zabrakło także modułu WiFi 802.11ac oraz Bluetooth 4.0. Tablet pracował będzie pod kontrolą Androida z nakładką MIUI.
Tańsza wersja urządzenia wyposażona w 16 GB pamięci kosztować ma zaledwie 240$ (około 740 zł). Wersja z 64GB będzie o 30$ droższa. Tablet dostępny będzie w kilku wariantach kolorystycznych (czarnym, białym, zielonym, niebieskim, różowym i żółtym). Xiaomi Mi Pad pojawi się w sprzedaży w czerwcu, ale najpierw w wersji “beta”. Producent chce najpierw zebrać więcej informacji na temat reakcji końcowych użytkowników, by móc lepiej dopracować swój sprzęt. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana. Nie wiemy także, czy Xiaomi zdecyduje się wyjść ze swoim urządzeniem poza chiński rynek.