Polacy zabiorą graczy do Strefy Wykluczenia

Nienazwane jeszcze studio pod wodzą Piotra Szota rozpoczęło prace nad swoją pierwszą grą. Exclusion Zone przeniesie komputerowych graczy do skażonej strefy czarnobyla, gdzie promieniowanie nie będzie jedynym problemem, z którym przyjdzie im się zmierzyć.

O grze znajdującej się dopiero w bardzo wczesnym etapie produkcji nie można powiedzieć za wiele. Ot, ma to być survival horror inspirowany Stalkerem. Exclusion Zone wyróżniać się będzie jednak przede wszystkim wiernym odwzorowaniem miejsc z terenu „Zony”. Za ten aspekt odpowiedzialny będzie założyciel portalu napromieniowani.pl, który wielokrotnie podróżował na tereny Czarnobyla. Większa część akcji rozegra się w miasteczku Prypeć, gdzie przed katastrofą mieszkało 55 tys. ludzi.

– „Staramy się, by gracz mógł poczuć się, jak gdyby naprawdę przebywał w Czarnobylskiej Strefie, stopniowo odkrywając jej kolejne mroczne tajemnice. Będzie to możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu wysokiej jakość silnika gry CryEngine 3 znanego z bestsellerowych światowych produkcji. Myślę, że świeże spojrzenie na tematykę Zony, w połączeniu ze świetnymi efektami wizualnymi, może okazać się strzałem w dziesiątkę!” – mówi Piotr Szot, kierownik produkcji.

Planowane jest wydanie gry w 3 wersjach językowych: polskiej, angielskiej i rosyjskiej. Tłumaczeniem zajmie się znana ekipa z Iron Squad. Premiera gry na PC planowana jest wstępnie na 2015 rok.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.