Sztandarowy telewizor Samsunga trafia do Polski

Sztandarowy telewizor Samsunga trafia do Polski

Najnowszy model Samsung Smart TV HU8500 jest kwintesencją najnowszych rozwiązań technologicznych koreańskiego producenta. Innowacją, która od razu rzuca się w oczy w najnowszym modelu telewizora Samsung jest jego ekran o zakrzywieniu 4200R. Dzięki niespotykanemu dotąd kształtowi telewizora, wyświetlany obraz ma zyskiwać głębię, niemalże otaczając widza. Gdy dodamy do tego rozdzielczość UHD, czterokrotnie większą niż Full HD, oglądane filmy zyskują na realizmie.

Ostry i czysty obraz, który ten telewizor ponoć oferuje, to również zasługa zastosowanych technologii Samsung. Digital Noise Filter i Digital Clean View odpowiadają za brak zakłóceń cyfrowych. Płynność wyświetlanego obrazu, nawet podczas najbardziej dynamicznych scen akcji, gwarantować ma technologia Clean Motion Rate 1200 Hz. Oprócz krzywizny ekranu, głębię wyświetlanych treści zwiększa funkcja Auto Depth Enhancer. Jest to algorytm, który analizuje obszary obrazu i dostosowuje kontrast dla większego poczucia głębi. Filmowe doświadczenia nie byłyby jednak pełne bez pięknie odwzorowanych barw. Za ten element odpowiedzialna jest technologia Samsung PurColor.

Model HU8500 został wyposażony w funkcję skalowania obrazu do rozdzielczości Ultra High Definition. Dalszą optymalizację obrazu zapewnia technologia UHD Dimming. Analizuje ona wszystkie bloki obrazu, dostarczając głębszych czerni i lepszego kontrastu. Sprawne działanie wszystkich rozwiązań technologicznych gwarantować ma wbudowany czterordzeniowy procesor QuadCore+.

Dzięki funkcji Multi Screen, HU8500 to właściwie nie jeden…a cztery telewizory! Za jej pomocą na ekranie telewizora możemy jednocześnie wyświetlać obraz z czterech źródeł. W tym samym czasie możemy, przykładowo, oglądać telewizję, przeglądać programy Warte Obejrzenia, odtwarzać klip na YouTube i ustalać dalszą ramówkę.

Samsung Smart TV HU8500 posiada wbudowana kamerę, dzięki której telewizorem możemy sterować za pomocą komend głosowych lub gestów. Ten aspekt także uległ rozwinięciu – teraz telewizor rozumie pełne zdania, a także rozpoznaje nie tylko ruchy całej dłoni jak dotychczas, ale także pojedynczych palców. Ponadto, kamera ma także funkcję rozpoznawania twarzy.

Wbudowana karta sieciowa z funkcją WiFi Direct zapewnia nam dostęp do połączenia z Internetem – dzięki temu będziemy mogli cieszyć się platformą SmartHub 2014. Z jej poziomu zyskamy dostęp do funkcji telewizora, takich jak aplikacje Samsung Smart TV.

Na wyposażeniu tak drogiego telewizora nie mogło zabraknąć takich rozwiązań jak podwójny tuner cyfrowy czy znanej z innych modeli telewizorów Samsung funkcji BD Wise Plus, która zoptymalizuje jakość obrazu oraz zsynchronizuje wszystkie urządzenia Samsung podłączone do telewizora kablem HDMI. HU8500 jest także gotowy na przyszłość, a to za sprawą kompatybilności z zestawem UHD One Connect (Evolution Kit), dzięki któremu nasz telewizor będzie zawsze na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi standardami.

Wiodący model Samsung Smart TV Samsung z zakrzywionym ekranem będzie dostępny w dwóch rozmiarach przekątnej ekranu – 55 oraz 65 cali.

Sugerowane ceny detaliczne:

  • UE55HU8500: 13 999 PLN
  • UE65HU8500: 20 999 PLN