Ten człowiek chce wydrukować cały Internet

Pisanie o tym jak bezsensownego i niemożliwego zadania podjął się Kenneth Goldsmith nie ma sensu. Chociaż cel jest szczytny, artysta mógł wymyślić inną formę protestu.

Kenneth Goldsmith ma szczytny cel. Chodzi o Aarona Swartza – jednego z założycieli serwisu Reddit, który trafił do więzienia za kradzież artykułów naukowych z bazy danych biblioteki JSTOR. Swartz nie wytrzymał perspektywy wieloletniej odsiadki i powiesił się w swojej celi w styczniu zeszłego roku.

Goldsmith w ramach protestu chce wydrukować całą bazę danych biblioteki JSTOR, którą ściągnął z Zatoki Piratów oczywiście. Artyście pomaga wiele osób – obecnie zebrano ok. 10 ton papieru, z którego korzystają drukarki w JSTOR Pirate Hedquarters w Dusseldorfie.

W odpowiedzi na całą akcję, internauci wystosowali petycję, w której apelują do Goldsmitha, że drukowanie dokumentów z Sieci nie jest w żaden sposób kreatywnym zajęciem, nie można też uznać go za sztukę. Artysta pozostaje jednak nieprzekonany i w odpowiedzi na petycję opublikował powyższe zdjęcie z dopiskiem: „Wydrukowaliśmy pieprzony internet”.

Więcej o akcji dowiecie się z oficjalnego profilu w serwisie Tumblr: http://printingtheinternet.tumblr.com/

0
Źródło: tumblr.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.