The Way – polska odpowiedź na Another World

Flashback, Another World, Heart of Darkness - to tytuły, o których ciężko zapomnieć, a którymi producenci w ogóle się już nie inspirują. Pomijając słabe reedycje wciąż brakuje gry, która w taki sam sposób potrafiłaby nas zachwycić swoim klimatem i grywalnością. Ni z tego, ni z owego polskie studio Play Way zapowiedziało prace nad produkcją, która błyskawicznie oczaruje wszystkich fanów przygodowych platformówek 2D.

Oglądając pierwsze screeny i fragmenty z rozgrywki od razu uderza znajomy klimat. W grze wcielimy się w członka kosmicznej ekspedycji badawczej, który utracił ukochaną. Nie mogąc pogodzić się z jej śmiercią mężczyzna rusza na obcą planetę, by znaleźć sposób, by przywrócić ją do życia. Planeta ta boryka się jednak z własnymi problemami, które najpierw będziemy musieli rozwiązać.

Możemy liczyć na szczegółowo zaprojektowane, piękne poziomy, w których będziemy musieli wykazać się zręcznością i umiejętnością logicznego myślenia. W trakcie podróży otrzymamy wyjątkowe zdolności m.in. telekinezę i teleportację. Całość zapowiada się na naprawdę fajny kawałek przygodowej platformówki.

The Way walczy o dofinansowanie na Kickstarterze. Twórcy potrzebują jedynie 15 tys.$, z czego w ciągu pierwszego dnia udało się zebrać ponad 9 tys.$. Pojedynczy egzemplarz gry kupimy tam za cenę 10$. The Way stara się także wejść na Steam – pod tym linkiem możecie oddać głos na produkcję. Gra pojawi się w okolicach września tego roku na komputerach z systemem Windows, Mac i Linux. Po osiągnięciu wybranego progu finansowego jest szansa na stworzenie wersji gry na konsole PlayStation, Xbox i Ouya oraz mobilne platformy (iOS, Android).
0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.