W Polsce działa już pierwszy bankomat Bitcoin

Można śmiało stwierdzić, że coraz szybciej idzie nam doganianie zagranicznych trendów. P ierwszy bankomat Bitcoin na świecie pojawił się w Kanadzie, a konkretniej w Vancouver, gdzie działa od 29 października 2013.
W Polsce działa już pierwszy bankomat Bitcoin

Urządzenie, które pojawiło się w Warszawie to ATM Lamassu. Bankomat tej firmy wyposażony jest między innymi w slot na banknoty, wyświetlacz oraz kamerę, która może odczytywać kody QR z aplikacji portfelowych na smartphonach.

Z racji tego, że kryptowaluta Bitcoin nie posiada banku centralnego, a jej kurs ustalany jest przez rynek użytkowników, warszawski bankomat czerpie dane o aktualnej cenie Bitcoina z giełdy Bitstamp. Kurs waluty aktualizowany jest w czasie rzeczywistym.

Bankomat na Kruczej nie będzie jedynym takim urządzeniem w Polsce. Jeszcze w tym tygodniu, w Warszawie ma pojawić się drugie takie urządzenie, niestety nie wiemy gdzie dokładnie ma być ono zainstalowane. Ambasada Bitcoin chce, aby do końca roku w Polsce pojawiło się ok. 30 wpłatomatów i bitcoinomatów. Ciekawe, czy Polacy przekonają się do samej waluty.

Po więcej informacji odsyłamy na oficjalny profil Ambasady na Facebooku: https://www.facebook.com/AmbasadaBitcoin