Apple i jego nowy patent na pokrywkę do tabletu

Apple i jego nowy patent na pokrywkę do tabletu

Na rynku już od pewnego czasu dostępne są różne zastosowania pomysłu na “mądrą przykrywkę” (osłonkę, pokrywkę, pokrowiec – jak to zwał, tak to zwał). Tego typu rozwiązania – choć raczej w smartfonach, niż tabletach 0 stosują tacy producenci jak Alcatel, HTC, LG lub Samsung. Czasami są to zintegrowane z pokrywką diody LED, czasem otwory, przez które widać podstawowe informacje wyświetlane na głównym wyświetlaczu – różnie. I chyba nikomu nie przyszło do głowy, by coś takiego chronić zgłoszeniem patentowym.

A raczej przyszło, tylko że firmie Apple. W jej wniosku patentowym (pochodzącym pierwotnie z 2012 roku) chodzi jednak o pokrywkę do tabletu, która poza funkcjami ochronnymi spełniać będzie również właśnie funkcje informacyjne za pomocą wbudowanych diod LED (o regulowanym natężeniu światła). Diody te tworzyły będą słowa z pewnej ilości świetlnych punktów (bardzo podobne rozwiązanie zastosowało HTC), ale będą też wyświetlane specjalne ikony i sygnały przypisane do najważniejszych informacji. Wniosek zawiera też kilka wariantów pokrywki, np. częściowo przezroczystej, przystosowanej do podświetlania poprzez główny ekran tabletu lub też po prostu pokazującej fragment głównego ekranu.

NASZYM ZDANIEM
Naprawdę podobają mi się te różne “pokrywkowe” rozwiązania, proponowane ostatnio coraz częściej przez producentów smartfonów, dlatego patent Apple’a wzbudził we mnie lekki niepokój. Jest stosunkowo mało konkretny, dzięki czemu będzie można się na niego powołać w wielu przypadkach. Mam zatem tylko nadzieję, że Apple nie będzie wykorzystywało go do “trollowania”.
I druga kwestia – kto wie, może tego typu pokrywki wejdą na rynek wraz z najnowszymi iPadami? To byłoby coś rzeczywiście – mimo wszystko – nowego i ciekawego.