Filmy na YouTube już niedługo obejrzymy w 60 klatkach na sekundę!

Filmy na YouTube już niedługo obejrzymy w 60 klatkach na sekundę!

60 klatek na sekundę oznacza o wiele lepsze odwzorowanie rozgrywki z gry na filmie. Przypomnijmy, że większość dzisiejszych produkcji tworzona jest z myślą o renderowaniu obrazu z częstotliwością 60 klatek na sekundę – standardem na YouTube były do tej pory 24 klatki na sekundę. Poniżej znajduje się pierwsza próbka 60 klatek:

Nie jest to jedyna zmiana. Co jeszcze zmieni się na YouTube?

  • YouTube Creator Studio – nowa aplikacja, któa pozwoli lepiej zarządzać swoim kanałem. Taka youtubowa werjsa Google Analytics.
  • Nowości w Audio Library – oprócz darmowej muzyki, Google do zbiorów dodało tysiące darmowych efektów dźwiękowych do wykorzystania w filmach.
  • Fan Funding – internetowe napiwki. Jeśli chcecie, w dowolnej chwili będziecie mogli wpłacić dowolną kwotę swoim ulubionym twórcom na YouTube.
  • Creator Credits – Do tej pory twórcy, którzy przerabiali produkcje stworzone przez innych YouTuberów mieli problem z wyeksponowaniem orginalnego autora. YouTube pomyślał również o tym. Creator Credits to funkcja, która w jasny i przejrzysty sposób udostępni wszystkie informacje o oryginalnym pochodzeniu przerobionego nagrania.
  • Napisy tworzone przez fanów – aktualna zmora YouTube, czyli niedokładne i źle przetłumaczone napisy mogą już wkrótce odejść to przeszłości. Już niedługo każdy będzie mógł stworzyć własną wersję napisów do filmów udostępnianych na portalu Google’a.
  • Nowy wygląd Info Cards – poprawi się także wygląd wyświetlanych informacji, które aktualnie przypominają nam jeszcze o poprzedniej dekadzie.