Glance: zamień stary zegarek w smartwatcha

Glance: zamień stary zegarek w smartwatcha

Kanadyjki start-up wpadł na niecodzienny pomysł połączenia tradycyjnego zegarka z nowoczesną technologią. Glance to aluminiowa przystawka z niewielkim wyświetlaczem OLED, którą umiejscawiamy pod paskiem zwykłego zegarka – dokładnie tak jak jest to pokazane na zdjęciu powyżej. Urządzenie łączy się z naszym smartfonem poprzez Bluetooth 4.0 i spełni wszystkie podstawowe funkcje współczesnych smartwatchy: wyświetli powiadomienie, umożliwi szybkie wysłanie predefiniowanych wiadomości, zlokalizuje nasz telefon, wyświetli informacje na temat treningu.

Ale to jeszcze nie wszystko. Dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu Glance wspiera także obsługę gestów – np. zataczając dłonią koło odrzucimy połączenie bez dotykania smartfona lub będziemy mogli sterować kursorem na ekranie komputera. Urządzenie zadziała z systemami Android (od 4.3 wzwyż), iOS (7 lub wyższymi) oraz Windows 7.

Twórcy zbierają fundusze na rozpoczęcie masowej produkcji swojego gadżetu. Za jego najtańszą wersję zapłacimy 70$. Jeśli zbiórka przekroczy próg 150 tys.$ pierwsze egzemplarze trafią do klientów w październiku tego roku.