Heathrow chwali się… inteligentnymi toaletami

Heathrow chwali się… inteligentnymi toaletami

LED-owe oświetlenie, wydajne fotowoltaiczne panele słoneczne, nowoczesne komputery do samodzielnej odprawy… Terminal 2 ma być dumą Heathrow. Największą nowością w tej części lotniska, i to na skalę światową, mają być… inteligentne toalety.

Owe toalety monitorują ilość ludzi, który z nich korzystają, gwarantując im pełną anonimowość. Dzięki temu potrafią samodzielnie zgłosić się do obsługi lotniska, że przyszedł czas na czyszczenie i ewentualne naprawy. Toalety meldują też, że konkretne sedesy lub pisuary nie są wykorzystywane przez podróżników, co może sugerować ich awarię lub inny problem. System prowadzi również statystyki dotyczące czasu reakcji obsługi od zgłoszenia problemu do jego rozwiązania.

Czujniki w toaletach zostały zbudowane przez włosko firmę EuroTech, która jest partnerem Intela. Jak twierdzi Karen Lomas, przedstawicielka działu inteligentnych miast i budynków w Intelu, toalety na Heathrow to dobry przykład “technologii Internetu Rzecz wykorzystywanej do poprawienia procesu podejmowania decyzji i obsługi klienta”.