Konsole Sony wracają na szczyt

Konsole Sony wracają na szczyt

Zanim napiszemy o samych wynikach, warto wspomnieć, że ilość dostępnych modeli na rynku od poszczególnych producentów znacznie się różni. Sony ma na przykład pięć: PS4, PS3, PS2, Vita i PSP. Nintendo cztery: Wii U, Wii, 3DS oraz DS. Microsoft może pochwalić się obecnie najmniejszą ofertą – Xboxem 360 i One. Zestawienie uwzględnia łączną sprzedaż wszystkich modeli, także nie wykorzystujcie go jako kolejny argument w Świętej Wojnie Konsolowej.

A liczby wyglądają tak: Sony sprzedało 18,7 milionów swoich wszystkich konsol, co sprawia, że po raz pierwszy od ośmiu lat, japoński producent wraca na pozycję lidera w tym segmencie. Drugie miejsce przypadło Nintendo – 16,31 milionów maszynek do grania. Microsoft uplasował się na trzeciej pozycji z wynikiem 11,6 milionów sprzedanych urządzeń.

Sytuacja w przyszłym roku może ulec jednak diametralnej zmianie. Pamiętajmy, że najstarsze konsole Sony, uwzględnione w tym zestawieniu w końcu znikną z rynku. Microsoft z kolei, obniżając cenę Xboxa One szykuje się do ofensywy.