Looksery: upiększy Twoją twarz podczas wideokonferencji

Programy, które zmieniają nasz wizerunek podczas rozmów na wideo czacie nie są niczym nowym, choć większość ogranicza się tylko do dodawania kolorowych filtrów lub zniekształceń optycznych. Looksery znacznie wyróżnia się pod tym względem.

Może niektórzy nie przywiązują wielkiej wagi do swojego wyglądu, ale nie da się zaprzeczyć, że ładna, zdrowo wyglądająca twarz ułatwia kontakty towarzyskie. Upiększanie zdjęć – nie tylko tych wrzucanych do sieci, ale nawet tych wysyłanych jedynie znajomym to trend, który pewnie długo nie zniknie. O ile korygowanie kształtu kości policzkowych, czy nosa poprawi humor raczej tylko paniom narzekających ciągle na drobne niedoskonałości, tak pozostałe opcje aplikacji mogą przydać się pozostałym użytkownikom w różnych sytuacjach.

Looksery w czasie rzeczywistym zlikwiduje wszystkie wypryski na naszej skórze, usunie cienie pod oczami, wyszczupli opuchniętą twarz po całonocnej imprezie i nałoży filtry, które sprawią, że będziemy po prostu wyglądać korzystniej. To z pewnością docenią osoby, które często posiłkują się wideorozmowami w kontaktach biznesowych. Oczywiście równie dobrze możemy wykorzystać aplikację do celów stricte rozrywkowych zmieniając np.naszą twarz w maskę zombie czy upiora. Looksery zadziała nie tylko w wideokonferencjach, ale też w filmikach wideo czy zdjęciach, którymi później możemy podzielić się z całym światem.

Posiadająca aż pięć patentów aplikacja Looksery dedykowana jest użytkownikom iOS i Androidów i aktualnie znajduje się jeszcze w fazie produkcji. Twórcy starają się o dofinansowanie na Kickstarterze. Aplikacja w najtańszej wersji (2GB wolnego miejsca w chmurze na tworzone filmy oraz możliwość kręcenia 5-minutowyh nagrań) kosztuje tam 10$. Strasznie dużo, biorą pod uwagę ograniczenia, ale chętnych na razie nie brakuje. Twórcy niestety na razie nie planują wersji na komputery osobiste – a szkoda, bo to głównie tych urządzeń używamy do wideokonferencji.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.