Ma 24 lata, kręci zabawne gameplaye i zarabia na tym 4 miliony dolarów rocznie

Felix Kjellberg ze Szwecji pojawił się na YouTube pięć lat temu i w błyskawicznym tempie przyciągnął na swój kanał miliony subskrybentów. Dziś jego komentarze do gier oglądane są częściej niż najnowsze hity Adele czy Rihanny.

Na kanał PewDiePie natknęłam się kilka lat temu, gdy przeglądałam reakcje graczy grających wówczas w Amnesię: Mroczny Obłęd, aspirującą do miana najstraszniejszej gry w historii. Jego emocje, przezabawna mimika i komentarze sprawiły, że polubiłam tego gościa. W końcu facet, który nie boi się pokazywać tego co przeżywa, grając w gry wideo. Nie myślałam jednak wtedy, że patrzę na przyszłego milionera. Ot, sympatyczny, skromny i naturalny chłopak. Dziś PewDiePie ma rekordową liczbę subskrybentów, która przekroczyła już 27 milionów, a jego dochód z reklam wynosi 4 miliony dolarów rocznie (dla porównania kanał Machinima ma 11,5 mln subksrybentów).

Najlepsze jest jednak to, że Felix zupełnie się nie zmienił. No ok, ma teraz trochę lepszy sprzęt i wyraźniej widać jego błyszczące oczy, gdy opowiada o rzeczach dla niego ważnych lub gdy bierze udział w akcjach charytatywnych. Ale dalej jest tym samym skromnym, zabawnym chłopakiem, jakim był na początku swojej kariery. I pewnie dlatego wciąż przyciąga do siebie kolejnych widzów.

0
Źródło: Forbes.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.