Minecraft sprzedał się lepiej na konsolach niż na PC

A kiedyś mówiono "to gra nie dla konsolowców"...

Minecraft początkowo dostępny tylko na komputerach z systemem Windows i Mac, a następnie na iOS i Androidzie, po niecałym roku od premiery finalnej wersji, pojawił się także na Xboxie 360, gdzie sprzedał się w 12 milionach egzemplarzy. W grudniu ubiegłego roku gra zadebiutowała na konsolach PS3, a jeszcze tego lata pojawi się także na PS4, PS Vita i Xbox One. I choć pierwotnie gracze komputerowi uważali, że Minecraft jest specyficzną grą, która nie przypadnie do gustu konsolowcom, wyniki sprzedaży mówią jednak co innego.

Minecraft console editions together just passed Minecraft for PC/Mac. And across all platforms we’ve sold almost 54 million copies.

— Patrick Geuder Saga (@pgeuder) czerwiec 25, 2014

W ubiegłym roku studio Mojang, zatrudniające 36 osób, zanotowało przychód w wysokości równej 986 mln złotych. Sam zysk plasuje się w okolicach 387 mln złotych. Firma zarabia nie tylko na sprzedaży Minecrafta, ale także na jego serwerach premium. Warner Bros pracuje już nad filmem „Minecraft Movie”, za którego produkcję odpowiedzialny jest Roy Lee („The LEGO Movie”).