Motorola błyskawicznie aktualizuje wybrane smartfony

Producenci sprzętu z Androidem często ze znacznym opóźnieniem aktualizują swoje telefony i tablety, a bywa i tak, że w ogóle tego nie robią. Urządzenia Nexus firmowane przez Google niejednokrotnie jako jedyne pozwalają na zabawę z nową wersją systemu, lub załataną po wykryciu luk w zabezpieczeniach czy innych usterek. Ale należąca do Lenovo firma Motorola zapowiedziała, że już w przyszłym tygodniu w jej urządzeniach zacznie pojawiać się Android 4.4.3.
Motorola błyskawicznie aktualizuje wybrane smartfony
Moto E

Moto E

Jako pierwsze, w przyszłym tygodniu, nową wersję systemu otrzymają Moto X, Moto E, Moto G i Moto G 4G LTE w wersjach od amerykańskich operatorów sieci komórkowych. Te urządzenia, jak dodaje Motorola, również otrzymają kolejne wersje Androida, jak tylko się pojawią. Co z innymi urządzeniami? Również zostaną zaktualizowane “w nadchodzących tygodniach”.

Android KitKat 4.4.3 nie wprowadza nowych funkcji. Koncentruje się na usunięciu wykrytych błędów i luk w zabezpieczeniach. Motorola dodaje, że jej wersja poprawi stabilność działania systemu i zmniejszy jego zasobożerność. Pojawi się też usprawniony dialer Motoroli, nowe sterowniki do aparatu fotograficznego co wpłynie na jakość zdjęć oraz nieco poprawiony interfejs do aplikacji obsługującej ten aparat.