Nawet urządzenia sieciowe już muszą mieć mobilne aplikacje

Nawet urządzenia sieciowe już muszą mieć mobilne aplikacje

Urządzenie zwiększa zasięg sieci bezprzewodowej w pomieszczeniach biurowych oraz mieszkalnych, jednocześnie eliminując “martwe punkty”, tj. miejsca, w których zasięg Wi-Fi nagle zanika. Jest przy tym, jak zapewnia Edimax, dość proste w obsłudze. Wystarczy podłączyć je do gniazdka elektrycznego i kliknąć jeden przycisk, by automatycznie nawiązać połączenie z działającym routerem z włączoną funkcją WPS. Konfiguracji można dokonać również ręcznie z poziomu komputera, dzięki oprogramowaniu iQ Setup.

EW-7438RPn Air charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami (42 x 42 x 72 mm). Można w nim, dla przykładu, włączyć tryb uśpienia za pomocą dedykowanych aplikacji EdiRange na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS. Funkcja “Gość” umożliwia stworzenie dodatkowej sieci, odizolowanej od głównej i przeznaczonej dla gości lub dzieci. Można w niej skonfigurować harmonogram tak, by była ona dostępna tylko w określonych porach dnia.

Nowy produkt Edimax posiada wbudowany procesor o częstotliwości taktowania 580MHz, zapewniający, jak deklaruje producent, nawet do 45% większą wydajność przy wielu połączeniach Wi-Fi. Zgodność ze standardem 802.11b/g/n pozwala ekspanderowi na przesyłanie danych z prędkością do 300Mb/s. Pracę urządzenia można monitorować dzięki diodom LED, zmieniającym natężenie koloru w zależności od jakości sygnału.

Ekspander sieci bezprzewodowej Edimax EW-7438RPn Air jest dostępny w sprzedaży od czerwca 2014 roku w sugerowanej cenie detalicznej 119 PLN.