Nokia prezentuje naprawdę elastyczne wyświetlacze OLED

Nokia również robiła tak w przeszłości. Pamiętacie projekt Nokia Morph? Nie? No właśnie. Tym razem fiński producent obiecuje, że będzie inaczej. Nie wszystkie działy Nokii zostały wchłonięte przez Microsoft. Fiński oddział Nokii Reasearch & Development nadal należy do grupy Nokia Technologies group i “uwolniony” od natłoku obowiązków, poświęcił się pracy nad technologiami dotyczącymi wyświetlania obrazu. Najnowszy projekt został zaprezentowany na konferencji w San Diego, w Kalifornii.
Nokia prezentuje naprawdę elastyczne wyświetlacze OLED

Najnowszy projekt to kolaboracja Nokii z dwoma partnerami, którzy zajmują się produkcją sprzętu: Semiconductor Energy Laboratory Co Ltd i ich pomocniczą firmą: Advanced Film Device Inc. Trio zaprezentowało dwie wersje nowego elastycznego wyświetlacza. Pierwsza, składa się na pół, tak jak książka (obrazek powyżej), druga dzieli się na trzy sekcje (obrazek poniżej).

W pełni rozłożone, wyświetlacze mają przekątną 5,9″, rozdzielczość HD i gęstość pixeli na poziomie 249 ppi. Aktualna żywotność ekranów to ok. 100’000 “złożeń”. Mamy nadzieję, że tym razem powyższe prototypy w takiej, czy innej formie trafią w końcu do produkcji masowej.