Nokia X2 zaprezentowana oficjalnie – jednak obejdzie się bez dwóch systemów

Nokia X2 zaprezentowana oficjalnie – jednak obejdzie się bez dwóch systemów

Zaledwie po 4 miesiącach od premiery Nokii X producent postanowił zaprezentować kolejną generację smartfona z niskiej półki cenowej. Nokia X2 kontynuuje założenia poprzednika celując w portfele klientów, którzy nie chcą wydać na słuchawkę więcej niż 100 Euro.

Pod względem wyglądu nie ma tu rewolucji, lecz delikatne zmiany da się zauważyć. Nokia X2 będzie nieco większa – 121,7 x 68,3 mm (względem Nokii X- 115,5 x 63 mm) i cięższa (150 gramów), ale będzie też minimalnie cieńsza – 10,4 mm grubości względem 11,1 mm. Pod wyświetlaczem znalazło się także miejsce na dodatkowy przycisk Home.

Jeśli chodzi o parametry techniczne mamy tu do czynienia ze specyfikacją przypominającą Moto E. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 200 taktowany zegarem 1,2 GHz, który wspierany jest 1GB pamięci operacyjnej. Przestrzeń dyskowa jest niewielka – zaledwie 4 GB – ale możemy wspierać się także 15GB przestrzeni chmurowej OneDrive i oczywiście rozszerzyć ją kartami pamięci do 32GB.

Telefon posiada ponadto 4,3- calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800×480 p, dwa aparaty cyfrowe (tylni o rozdzielczości 5-megapikseli z diodą LED, oraz przedni o rozdzielczości VGA), miejsce na dwie karty SIM oraz baterię o pojemności 1800 mAh pozwalającej na prowadzenie rozmów przez 13 godzin lub słuchanie muzyki przez 86h.

Nie sprawdziły się wcześniejsze plotki o dwóch systemach operacyjnych. Nokia X2 będzie działała pod kontrolą Androida 4.3 posiadającego nakładkę imitującą wyglądem Windows Phone. Tym samym użytkownicy telefonu będą mogli pobierać aplikację z Google Play oraz ze sklepu Nokii.

Nokia X2 pojawi się w pięciu wersjach kolorystycznych: pomarańczowej, zielonej, żółtej, czarnej i białej. Do sklepów trafi już w przyszłym miesiącu w sugerowanej cenie 99 Euro.