Organizacje antypirackie odnoszą kolejne zwycięstwo

Stowarzyszenie Amerykańskich Filmowców (MPAA) i Xunlei, twórca najpopularniejszego klienta torrentowego na świecie, liczącego 140 milionów użytkowników, podpisali pakt mający na celu zwalczanie piractwa.

Na mocy paktu pamięci Xunlei a MPAA, oba podmioty będą prowadzić aktywne działania mające na celu zwalczanie piractwa w Chinach i na całym świecie. W kliencie Xunlei zostanie zainstalowany mechanizm rozpoznający treść pobieranych plików, dzięki czemu będzie można pobierać wyłącznie legalne treści, w tym filmy z usługi VoD firmy Xunlei.

Xunlei zobowiązał się też do edukacji chińskiej młodzieży na temat korzyści, jakie daje korzystanie z legalnych treści oraz na temat konsekwencji piractwa.

Chiński rynek to największa ilość internautów na całym świecie i olbrzymi potencjał dla twórców treści by móc udostępnić swoje dzieła setkom milionom odbiorców. Sektor VoD w Chinach zmierza w kierunku środowiska, które pozwoli na utrzymanie pewnych i długoterminowych działalności gospodarczych w sferze filmów wideo, zapewnienia ochrony praw twórców treści i legalnego źródła filmów wysokiej jakości — oświadczył Steven Fabrizio, starszy wiceprezes MPAA.

0
Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.