Polska aplikacja pomoże Ci wybrać wartościowe produkty żywnościowe

e-Food powie Ci co jesz - wystarczy zeskanować kod kreskowy.

W pewnym momencie życia zaczynamy uważniej przyglądać się produktom, które spożywamy. Lektura etykiet w sklepach to prawdziwa droga przez mękę. Zamiast szukać kodów chemicznych i wyjaśnień skomplikowanych nazw związków w Google, wystarczy zainstalować aplikację, która w szybki i efektowny sposób udzieli nam odpowiedzi na podstawowe pytanie – czy zakupiony produkt jest zdrowy, czy raczej powinniśmy się go wystrzegać.

E-Food dostępne jest na iOS iAndroidzie już jakiś czas, jednak w bazie znajduje się dopiero 10 tys. produktów. To zbyt mało, by móc określić tą aplikację jako super przydatną. Na szczęście twórcy wystartowali z kampanią na portalu PolakPotrafi, gdzie zbierają fundusze na dalszy rozwój bazy. Jeśli uda im się uzbierać 9 tys.zł apka wzbogacona zostanie o kolejne 20 tys. produktów.

Działanie E-Food jest bardzo proste. Wystarczy zeskanować kod kreskowy danego produktu, a aplikacja pokaże nam skład dodatków posortowanych według pięciostopniowej skali („pożyteczny”, „obojętny”, „podejrzany”, „szkodliwy” i „mocno szkodliwy”). Dowiesz się także jakie jest pochodzenie danego produktu, co może powodować i czy jest on dopuszczalny do spożycia w innych krajach.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News