Roccat Sova: wygodne granie na kanapie

Roccat Sova: wygodne granie na kanapie

Nie ma nic wygodniejszego niż granie na kanapie. Do tej pory salon było domeną konsolowców jednak Roccat chce zapewnić podobny komfort graczom komputerowym. Do swojej oferty wprowadzi niedługo innowacyjne urządzenie będące klawiaturą z podstawką pod nadgarstki oraz regulowaną podkładką pod myszkę.

Gracze PC używają coraz większej liczby peryferiów, by w pełni wykorzystywać możliwości współczesnych tytułów i zyskiwać w nich przewagę. Skype, drugi ekran, aplikacje jak np. ROCCAT Power-Grid. Kiedy rozpoczęliśmy projektowanie Sova, wiedzieliśmy, że musi być to coś więcej, niż tylko standardowa bezprzewodowa klawiatura i podkładka pod mysz, którą położysz sobie na kolanach. Musi obsługiwać smartfony, ulubioną mysz gracza i wiele więcej. Pasjonaci technologii mogą sami stworzyć, a następnie wydrukować na drukarkach 3D gadżety czy peryferia i zintegrować je z Sova. Wspomniana modularność jest aż tak elastyczna. Sova musi być także regulowana, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jeden rozmiar nie będzie odpowiadał wszystkim użytkownikom.” – powiedział René Korte, dyrektor zarządzający Roccat.

Roccat Sova posiada 74 podświetlane klawisze, podstawki, które sprawią, że całość nie będzie bezpośrednio leżeć na kolanach, wytrzymałą baterię i wysuwaną podkładkę pod mysz. Cena jak i data premiery urządzenia nie zostały jeszcze ustalone.