Sony: nowa kamerka dla wielbicieli przygód

Sony: nowa kamerka dla wielbicieli przygód

Sony Action Cam HDR-AS20 ma wszystko, czego wymaga się od dobrej kamerki sportowej: szerokokątny obiektyw (pod którym podpisuje się Zeiss) o kącie widzenia 170 stopni oraz dobrej jakości matrycę CMOS Exmor R typu 1/2,3 cala o rozdzielczości niemal 12 mln pikseli. Filmy Full HD (z dźwiękiem stereo) mogą być rejestrowane z częstotliwością 60 kl./s, natomiast nie ma możliwości nagrywania materiału w 4K.

Dane przechowywane są na kartach Micro SD. Na pokładzie, zgodnie z obowiązującymi trendami, mamy też moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi. W porównaniu z poprzednim modelem wydłużył się czas pracy urządzenia. Obecnie filmowanie może odbywać się bez przerwy przez 130 minut (150 minut, jeśli wyłączymy Wi-Fi). Inną nowością jest możliwość łączenia filmów w programie PlayMemories Home, dzięki której na podzielonym ekranie mogą być wyświetlane równocześnie filmy nawet z czterech urządzeń.

W komplecie z kamerką sprzedawana jest obudowa wodoodporna SPK-AS2 (umożliwia nurkowanie do 5 m pod powierzchnią wody) oraz uchwyt samoprzylepny VCT-AM1. Inne akcesoria mocujące kamerkę oraz pilot zdalnego sterowania sprzedawane są oddzielnie.

Na razie firma Sony nie podała jeszcze oficjalnej ceny urządzenia (prawdopodobnie ok. 1100 zł) ani daty jego wejścia na rynek. Ale ponieważ wakacje się zbliżają szybkimi krokami, nie będziemy pewnie czekać na nie zbyt długo…